ÇOCUKLAR TİYATROSUZ KALMASIN

>> bizden haberler <<

 • SEZONUMUZU ŞENLİKLE AÇTIK
       9 Ekim 2021

         

  Ankara'daki özel tiyatrolar olarak Ankara Tiyatro Yapımcıları Derneği ANTİYAP öncülüğünde 'VE PERDE' dedik.

  AnTiYap öncülüğünde Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi'nin katkılarıyla, Ankara’da perde açan 35 tiyatronun içinde yer aldığı etkinlik 9 Ekim Cumartesi günü Saat 14.00’te Ulus Zafer Anıtı’nda çelenk koyma töreni ve basın açıklamasıyla başladı.
  Burada konuşma yapan ANTİYAP Başkanı Ali Nihat Yavşan “Bir buçuk yıl önce, Mart 2020’de, ertesi gün yeniden seyircilerimizle buluşacağımızı düşünürken birden bire seyircisiz kaldık; seyircilerimiz de tiyatrosuz. Koronavirüs salgını nedeniyle bir sabah soluğumuz kesildi; sahnesiz, seyircisiz, alkışsız kaldı,” dedi ve başkent kurumlarına Ankara’yı sanatın da başkenti yapma çağrısı yaptı.
  Tiyatro oyuncularının kostümlü yer aldığı basın açıklamasının ardından şenlik alanına, Gazi Park'a gidildi.
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da bir bölümüne katıldığı şenlikte iki sahnede yedi oyun seyircisiyle buluşurken alanın değişik yerlerinde ve tiyatrolara ait standlarda jonglör, uzun adam, kukla, sihirbazlık gösterileri, yüz boyama ve atölyeler yapıldı.
  Mansur Yavaş ve tiyatrocular Kent Orkestrası eşliğinde Gazi Park içinde şenlik alanına kadar kortej oluşturarak yürüdü.Tiyatro standlarını gezen Yavaş yaptığı konuşmada “Özellikle son yıllarda biliyorsunuz Ankara sanata saygı duyulmayan bir kent olmuştu. Şimdi bizler tekrar sanata saygı duyan bir yönetim olarak inşallah Ankaralı hemşerilerimizi sanatın her dalıyla buluşturmak istiyoruz” dedi, Başkent’i sanatın da başkenti yapmakta kararlı olduklarını belirtti.
  Halkın yoğun ilgisiyle gerçekleşen, yaklaşık 6 bin kişinin izlediği şenlikte tiyatrolar hep bir ağızdan "VE PERDE" dedi.
 • PEMBE KURBAĞA SAHNESİ
  Büklüm sokak No: 8/11 06660 Kavaklıdere / ANKARA
  Tel: +90.312 418 0298